Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie robić zakupy? Na targu

Redakcja
Supermarket czy targ - gdzie robić zakupy? Choć marketów przybywa, targi mają się dobrze. W miastach powstają nowe.

Choć w miastach, a nawet mniejszych miejscowościach, przybywa dyskontów spożywczych i marketów, na popularności nie tracą targowiska. Często to one stają się lokalnym centrum handlu, gdzie spotykają się kupcy i klienci.

- Świeżych warzyw i owoców szukam tylko na targu - mówi pan Edmund, mieszkaniec Jelcza-Laskowic. Tu targowisko działa od lat. Od 12 lat stoisko warzywne prowadzi na nim
Jarosław Marciniak. Kilkadziesiąt metrów dalej, po drugiej stronie ulicy są dwa markety. Ale na brak klientów nie narzeka.
- Owszem, jak komuś zależy przede wszystkim na niskiej cenie, wybiera taki sklep. Ale gdy ktoś szuka produktów od sprawdzonych dostawców, dobrej jakości, przychodzi do mnie - mówi pan Jarosław.

Targowisko czynne jest cały tydzień, lecz najwięcej dzieje się na nim w soboty. Można tu kupić nie tylko artykuły spożywcze, ale również ubrania, buty, sprzęt elektroniczny czy… meble.

W województwie dolnośląskim z roku na rok targowisk powstaje coraz więcej. Również za sprawą rządowego programu „Mój Rynek”. W jego ramach budowane są nowoczesne targowiska w miejscowościach do 50 tys mieszkańców. Założeniem jest, że klienci na takim targowisku mogą kupić świeżą żywność bezpośrednio od producenta. Rolnicy zaś będą mogli ją sprzedawać w higienicznych i bardziej komfortowych warunkach. Nie z samochodu lub - czasem dosłownie - z ziemi, ale na stoiskach.

Które miejscowości skorzystały z programu i otworzyły nowe targowiska? Czytaj na następnej stronie

Z programu skorzystały m.in. Oborniki Śląskie. 28 marca br oficjalnie otwarto targowisko między ulicami Powstańców Wielkopolskich oraz Piłsudskiego. Powstały dwa utwardzone i zadaszone place handlowe, a także część rekreacyjna - do gier zespołowych i nauki jazdy na rowerze. Przy targowisku wydzielono ponad 40 miejsc parkingowych. Inwestycja kosztowała 2 mln zł.

W sierpniu ubiegłego roku targowisko oddano w Wołowie. 100 stanowisk bez zadaszenia, kilkadziesiąt krytych boksów, a także nowa nawierzchnia, ogrodzenie i zaplecze socjalne stanęły w miejscu starego placu.

Na modernizację targowiska postawiono także w Strzelinie. Powstało łącznie 70 stanowisk, w tym 44 zadaszone, a także 15 miejsc przeznaczonych na sprzedaż bezpośrednio z samochodu. Z 20 złożonych wniosków w województwie dolnośląskim, dofinansowania uzyskało 16 miast na łączną kwotę ok. 13 mln zł.

Nowe targowisko zyskał również Milicz. Od lutego prowadzone były prace modernizacyjne na dawnym placu targowym. Powstało 68 wiat i miejsca do sprzedaży z samochodu, z podziałem na sektory rolno-spożywczy i przemysłowy. Ale nowe targowiska to również ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery.

Dni targowe w miejscowościach wokół Wrocławia:

Jelcz-Laskowice: sobota
Oława: wtorek, piątek, sobota
Oborniki Śląskie: czwartek
Milicz: poniedziałek-sobota
Wołów: wtorek, piątek
Kąty Wrocławskie: poniedziałek-sobota
Oleśnica: wtorek, piątek *

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jelczlaskowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto