Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczystości 13 grudnia w Miliczu, które upamiętniają wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Zdjęcia i wideo

Tomasz Pawlak
Wideo
od 7 lat
W Miliczu upamiętniono 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju. To smutna i ciemna karta naszej historii, naruszenie zasad demokracji. Jak podkreślali samorządowcy i działacze Solidarności ta rocznica powinna być dla nas nauką, jak nie postępować w rozwiązywaniu krajowych problemów.

Na szczęście nasza historia obfituje także w piękne przykłady zgody i pokojowego rozwiązywania konfliktów, które zawsze powinny pozostać wzorcami do naśladowania - ugoda i kartka wyborcza.

Jednak pamięć o ofiarach i nauki płynące ze stanu wojennego powinny być przekazywane kolejnym pokoleniom, jak podkreślił w swoim przemówieniu Dariusz Duszyński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu, a także były działacz Solidarności.

Podczas uroczystości na skwerze imienia Stanisława Jacha, lokalnego działacza Solidarności i opozycjonisty, który szczególnie ucierpiał jako przywódca strajku PKS w Miliczu, jego córka podzieliła się w przemówieniu informacją o niedawno otrzymanym pośmiertnie odznaczeniu - Krzyżu Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

- Nie zbieramy się tutaj, aby świętować, lecz aby uczcić pamięć tego dnia, jak zaznaczył Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00, nie w blasku wieczornych zniczy, ponieważ ważne jest, aby młodzież i dzieci były obecne, aby przekazać im tę lekcję historii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na milicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto